pondělí 9. prosince 2013

Hunger games: Vražedná pomsta

Reprodrozd


 • délka: 140 minut
 • USA, 2013
 • akční, dobrodružný, thriller, sci-fi
 • režie: Francis Lawrence
 • herci:  Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson


ANOTACE NA ČSFD.CZ

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. 
Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

Hodnocení: 82%

Obsah:
Peeta, Cetkie a Katniss při
losování splátců
To nejhlavnější je už řečeno v anotaci, a proto informace pouze rozšířím a doplním. Prezident Snow se snaží potlačit vzpouru už v zárodku, a tak vymýšlí plán na odstranění Katniss a jejích přátel. Nakonec si usmysli, že v aréně mezi sebou budou bojovat vítězové minulých ročníků Hunger Games. Vítězům se to sice vůbec nelíbí, ale nemůžou s tím nic dělat. V aréně je to nebezpečnější a zákeřnější než kdy dřív. O život můžete přijít každým okamžikem... 
Katniss ve svatebních šatech
Hned na začátku byl Peeta zasažen silovým polem, ale jejich spojenec Finnick mu pomohl přežít. Aréna se nachází v tropickém pralese a není tam žádná pitná voda, naštěstí jim Haymitch pošle čep, díky němuž získají vodu ze stromů a neumřou na dehydrataci. V noci, když všichni spí sešlou jedovatou mlhu, která je dožene k zuřivým opicím, se kterými bojují, ale nestačí na ně a tak musí znova utéct až k Rohu hojnosti. Katniss si pak uvědomí, že aréna funguje jako jedny velké hodiny - je tam dvanáct úseků a kažkou hodinu se stane nějaká pohroma. 

Katniss, Cetkie a Peeta jdou na ples 
Většina soupeřů je už mrtvých, zbývá jen pár posledních a ty chtějí Katniss a její spojenci usmrtit elektrickým proudem. Plán jim sice nevyjde přesně tak, jak chtěli, ale Katniss se podaří rozbít ochranné pole nad arénou a tím hry skončit...


Katniss a Peeta
Katniss se probouzí v letadle, ale Peeta tam není. Zkusí prozkoumat letadlo a najde Haymitche, pořadatele her a Finnicka, jak se spolu domlouvají. Katniss začne být histerická a Haymitch ji uspí. Znovu se probírá už na pevnině a je u ní Hurikán, který jí řekne, že dvanáctý kraj už neexistuje...Hodnocení:

Katniss a Peeta
Kdo četl Hunger Games, tak se mnou určitě bude souhlasit, že druhý díl je opravdu hodně podobný knižní předloze (což je dobře). Film Hunger Games: Vražedná pomsta byl podle mě o dost lepší než díl první. Možná to bylo tím, že s postavami jsme se již nemuseli seznamovat a rovnou jsme skočili do děje, který byl opravdu nabitý až k prasknutí. Moc se mi líbilo, že ačkoliv ve filmu šlo hlavně o akčnost a rychlý spád, autoři neopomněli ani na romantiku, dojemné chvíle a vtip. 
Výkony herců a stejně tak i kostýmy bych ohodnotila jako velmi dobré. S radostí bych na film do kina zašla znova a stejně tak doporučuji i vám. Film byl skvělý a už teď se nemůžu dočkat pokračování. Druhý díl ságy Hunger Games hodnotím 9,5/10 bodů.


2 komentáře:

 1. Film stejně jako knížka je super. Souhlasím, že je to rozhodně lepší než první díl, který mi oproti tomuto přišel dost odfláklý. Ale už se těším na ten třetí, jsem zvědavá, jak se to podaří. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Oba díly tohoto filmu se mi líbily, tak jsem zvědavá, jak u mě zabodují knihy :)

  OdpovědětVymazat