úterý 1. října 2013

Série Crossfire - Obnažená, Spoutaná, Nezkrotná

Crossfire
Obálky

Série Crossfire


1. Obnažená
2. Spoutaná
3. Nezkrotná

  • autor: Sylvia Day
  • nakladatelství: Fortuna Libri
  • žánr: beletrie pro dospělé, erotika

Tato série má zatím jen tři díly, ale brzy přibude další. Knihy vypráví milostný příběh Evy a Gideona odehrávající se v New Yorku. Eva vystudovala školu a nastupuje do svého prvního zaměstnání. Gideon patří mezi dvacet pět nejbohatších lidí světa, je to úspěšný podnikatel a vlivný magnát. Oba jsou velmi přitažlivý a hned při prvním setkání mezi nimi přeskočí pořádná jiskra. Netrvá dlouho a začíná mezi nimi klíčit vztah - nejprve pouze sexuální povahy, ale postupně přerůstá v lásku. Není to však mezi nimi tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Gideon i Eva jsou navždy poznamenáni traumaty z dětství - oba byli sexuálně zneužíváni. 

Eva a Gideon

Pomalu si získávají důvěru a lásku toho druhého. V knihách samozřejmě nechybí ani žárlivé scény týkající se Gideonovy bývalé snoubenky Corine nebo bývalého přítele Evy a nové rockové hvězdy Bretta Kline. Kniha je hodně založená na sexu, ale musím říct, že třetí díl byl hodně slaďácký, objevovaly se v něm často věty typu  „Miluju tě“ a „Potřebuju tě“. A nakonec se už jen zmíním, že v knihách dojde na svatbu i na vraždu, takže opravdu všehochuť. 

Autorka série
Příběh je v mnoha ohledech podobný Padesáti odstínům, ale přijde mi lépe napsaný a zpracovaný. I když hlavní hrdinové se chvílemi opakují (alespoň ve třetím díle). Každopádně hodnotím tuto sérii velice kladně - 8/10 body. Už teď se těším na další dva díly, protože autorka nadhodila plno nových témat, co potřebují ještě nějakou dohru. 

Žádné komentáře:

Okomentovat